X. Alsószeli Jurtanapok Kulturális Fesztivál és Nyári Szabadegyetem

2014. június 27 - 29.

A belépés a fesztivál teljes ideje alatt ingyenes!!!

Védnök: Berényi József

 

2014. június 27. (péntek)

15.00 – A Gyermekudvar megnyitása, a szalmavár bevétele

16.00 – Mesedélután – Écsi Gyöngyi

17:30 – Az Alsószeli Jurtanapok hivatalos megnyitója

17.45 – A körmendi Béri Balogh Ádám Táncegyüttes, a királyrévi Rév citerazenekar, az alsószeli Apróvarsás néptáncegyüttes, az Alsószeli Magyar Dalkör, valamint a Bendő zenekar műsora

19.40 – Előadás a Nagyjurtában:
             Kovács Zoltán – Miért a mezőgazdaság a legnagyobb csapás a Föld élővilágára?

20.30 – A Szalonna és bandája zenekar koncertje

22.10 – Tűzugrás a körmendi BBÁ Táncegyüttes vezetésével

23.30 – A Pál Utcai Fiúk zenekar koncertje

 

2014. június 28. (szombat)

12.00 – Gyülekező

12.30 – Felvonulás a Lapostól a Millenniumi Emlékműhöz, az életfa felavatása, koszorúzás

13.00 – Vásári komédia a vásártéren – Hórihorgas Hujákolók

13.15 – A körmendi BBÁ Táncegyüttes műsora a vásártéren

14.00 – Hujákolók – a Hórihorgas Hujákolók műsora

15.00 – Előadás a Nagyjurtában:
             Ulrich Scheller – Duna – A folyó, amely elválaszt és összeköt,Partnerkapcsolatok az EU-ban

16.00 – Lovagi torna – Zele Baranta, Vermes törzs, Wojciech Tomasz Osiecki – Stajnia Grom (lengyel lovasíjászok)

17.00 – Mi hülyeség, mi nem az – Laár András műsora

18.00 – Lovagi torna – visegrádi Szent György Lovagrend

19.00 – A Kor-Zár együttes koncertje

20.10 – Előadás a Nagyjurtában:
             Hrbácsek-Noszek Magdaléna – Regionális identitás vizsgálatok az iskolában

21:25 – Berényi József, a Jurtanapok védnökének ünnepi beszéde

21.30 – A Lord zenekar koncertje

23.00 – 04.00 – Esti vigadalom a ZSEB együttessel

 

2014. június 29. (vasárnap)

10.00 – Ökumenikus istentisztelet

13.00 – Hétpróba – ügyességi vetélkedő gyerekeknek

13.30 – Szeretettel – dalok és gondolatok – Szvorák Katalin és Kudlik Júlia előadása a helyi evangélikus templomban

15.00 – Az Alma Együttes gyermekkoncertje

16.15 – A Vermes törzs és a lengyel Wojciech Tomasz Osiecki – Stajnia Grom csapat bemutatója

18.00 – A Cimbaliband zenekar koncertje

19.30 – Előadás a Nagyjurtában:

             Szomolai Tibor – Felvidéki saga – könyvbemutató

21.00 – Zárszó

21.10 – A Ladánybene 27 koncertje

 

Állandó programok:

Kiállítások:

  • A Jurtanapok történelme képekben – Szabados László fotókiállítása a jurtában
  • Dobos Barbara Viseletek című fotókiállítása a buszmegállóban
  • Cifra szoba Mérából – a Cifra Műhely Közhasznú Kulturális Egyesület kiállítása a buszmegállóban - további információ >>ITT<<
  • Kisállatok kiállítása – Szlovák Kisállattenyésztők Felsőszeli Alapszervezete

Gyógyító jurta:

  • Antalics Péter
  • György Csaba
  • Izsák József
  • Szabó Péter

Borudvar:

  • Misóczki Pincészet - Zomba
  • Molnár Kézműves Borászat – Nádszeg
  • Polgár Pincészet – Villány
  • Sauska Pincészet – Villány, Tokaj

Kávé- és teaház:

  • Vén Diófa Vendéglő – Vezekény

Gyermekudvar:

  • kézműves foglalkozások

rongybaba (ágacskákból és rongyból), repülő, madáretető (spatulából), tulipánvirág, ablakdísz (papírból), százlábú (papírgurigából), ékszerek (fából), csipeszlepkék (csipeszből)

  • népi játékok bemutatása, oktatása – Magor Magyarjai –  infó
  • szalmavár, végtelen festővászon, játékok, vetélkedők

Cserkészet – 72. sz. Szent Lőrinc Cserkészcsapat Felsőszeli

Lovaglás – Šemík – sdružení při Dětské jezdecké škole - Řicmanice

Kézművesek utcája:

  • Horváth Zsolt – íjak, bőrdíszmű, könyvek
  • Nagy Mária – ásványokból készült ékszerek, mandalák
  • Szlotta Attila – Kassai Lajos féle visszacsapó reflex íj és kiegészítői és Kertai Zoltán rajzaival díszített póló
  • Geleta Katalin – azsúr és toledó (szálhúzásos) technikával készült kézzel hímzett terítők,ruhák, blúzok és kiegészítők
  • Bauer Dezső – népi játék, hangszer és egyéb kézműves portéka
  • Győriné Demjén Györgyi – népművészeti ruhák
  • Bellusné Horváth Csilla – saját készítésű marionett bábuk, viaszgyertyák
  • Bendarzsevszkaja Anna – ékszerek, kristályok, ásványok
  • Király Andrea – saját készítésű ékszerek főleg ásványokból
  • Fisher Erzsébet – kézzel festett selyem kendők, pólók, sálak
  • Papp Imre – fazekas, keramikus
  • Mihály Erzsébet – kalotaszegi terítők és népművészeti, lenvászon blúzok
  • Bagaméri Anikó – viseletkészítő
  • Néveri Krisztina – tűzzománc, ólomüveg, nemez
  • Ladányi Lászlóné – Swarovski kristályokból készített ékszerek, kézi festésű kalocsai és matyó mintás ékszerek
  • Horváth Róbert – fafaragó
  • László Zoltán – szalmakalapok, papucsok
  • Buják Andor – sajtkészítő
  • Lénárt Marietta – fából készült ékszerek, tárgyak
  • Bohos Richárd – ostorkészítő
  • Kozák Mária – kézműves ajándékok, dísztárgyak
  • Bencsics Ákos – fazekas, keramikus

További programok:

  • íjászat
  • kocsikázás
  • kopjafafaragás

Faloda, Hörpintő, Serelde, lepénysütés

 

A műsorváltozás jogát fenntartjuk!

Köszöntsük ma Konstantin nevű ismerőseinket!
F2011-07-0173.jpg

Látogatóink száma:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter