Beharangozó - 2015

Kedvcsináló - XI.

 
 
  
XI. Alsószeli Jurtanapok Kulturális Fesztivál és Nyári Szabadegyetem

2015. június 26 - 28.

A belépés a fesztivál teljes ideje alatt ingyenes!!!

Védnök: Berényi József

 

2015. június 26. (péntek)

16.00 – A Gyermekudvar megnyitása, a szalmavár bevétele

16.30 – Az ember élete – vidám mesék gyermekeknek és felnőtteknek – Sebestyén István, a Népművészet Mestere

17:45 – A Jurtanapok hivatalos megnyitója és a törzsi zászló felvonása – Francisti Erzsébet és Kovács Lajos, Alsószeli polgármestere

18.00 – A kosúti Berkenye Néptáncegyüttes, az alsószeli Apróvarsás, az Alsószeli Magyar Dalkör valamint a felsőszeli Bicskás zenekar közös műsora

19.30 – Előadás a nagyjurtában:

             A magyar nyelv csodája – Renczés Andrea

19:30 – A Bicskás zenekar a vadászházban – zene és táncház

20.30 – A Tárkány Művek koncertje  –  infó

22.00 – Tűzugrás Sebestyén István vezetésével

23.30 – A Jóvilágvan koncertje

 

2015. június 27. (szombat)

12.30 – Gyülekező

13.00 – Felvonulás a Lapostól a Millenniumi Emlékműhöz, koszorúzás, a faragott rovásírásos falutábla felavatása

13.30 – Gólyalábas vásári komédia a vásártéren –Vaga Banda –  infó

14.30 – Vásári forgatag – Vaga Banda

15.40 – Előadás a nagyjurtában:

             Őseink harcmodora és fegyverzete –Vermes István

16.30 – Lovagi torna – a visegrádi Szent György Lovagrend lovasai, Vermes törzs,Wojciech Tomasz Osiecki – Stajnia Grom,Zele Baranta

18.00 – Švejk vagyok – Mikó István pódiumestje

19.30 – A lovak nyelvén – Hamza Viktória bemutatója

20.15 – Előadás a nagyjurtában:

             Testvérvárosunk Pannonhalma: A Pannonhalmi Főapátság története – Ress Anita – a pannonhalmi Tourinform Iroda vezetője

20:15 – Táncház az Agyagbanda Együttessel a vadászházban

21.30 – Az Anna and the Barbies koncertje –  infó

23.30 – 04.00 – Esti vigadalom a ZSEB együttessel

 

2015. június 28. (vasárnap)

10.00 – Ökumenikus istentisztelet

13.00 – Hétpróba – ügyességi vetélkedő gyerekeknek

13.30 – Szavakat fúvok… – Dunai Tamás Kiváló Művész pódiumműsora szaxofonnal és klarinéttal az evangélikus templomban

15.00 – A pozsonyi sétatéren – Népzenei koncert gyermekeknek és felnőtteknek – Korpás Éva és a Ritka Magyar Folkband

16.15 – Lovas és lovasíjász bemutató – Hamza Viktória, Vermes törzs

18.00 – A népzene ereje – az APNOÉ zenekar koncertje –  infó

19.30 – Előadás a nagyjurtában:

             Útravaló – A siker kulcsa a beszédfejlesztés – Puskás Tünde

21.00 – A nyereményjáték fődíjának sorsolása, zárszó és a törzsi zászló levonása – Berényi József, a Jurtanapok védnöke és Francisti László, a fesztivál főszervezője

21.10 – A Magashegyi Underground koncertje –  infó

 

Állandó programok:

Jurtanapi nyereményjáték – sorsolás naponta, a fődíj vasárnap este talál gazdára

Moldvai zene és táncház különböző helyszíneken – Agyagbanda Együttes

 Lovaglóiskola – Šemík – sdružení při Dětské jezdecké škole – Řicmanice

Kiállítás a jurtában – Jurta-körkép – Mesék a Laposról

Somogyi Győző festőművész kiállítása a buszmegállóban

Kisállatok kiállítása – Szlovák Kisállattenyésztők Felsőszeli Alapszervezete

A Nimród Vadászegyesület kiállítása a vadászházban

Képzőművészeti alkotóműhely

  • Kovács Éva, Dunaszerdahely
  • Kovács Zsuzsa, Dunaszerdahely
  • Takács János, Felsőszeli

Gyógyító jurta:

  • György Csaba – masszőr
  • Szabó Péter – csontkovács
  • Szíjártó Erika – természetgyógyász

Borudvar:

  • Csernus Pincészet – Ipolynyék
  • Molnár Kézműves Borászat – Nádszeg
  • Polgár Pincészet – Villány
  • Sauska Pincészet – Villány, Tokaj

Kávé- és teaház

  • Vén Diófa Vendéglő – Vezekény

Gyermekudvar

  • népi játékok bemutatása, oktatása – Magor Magyarjai
  • kézműves foglalkozások
  • szalmavár, végtelen festővászon, játékok, vetélkedők
  • 72. sz. Szent Lőrinc Cserkészcsapat Felsőszeli

Kézművesek utcája

Barantázás a küzdőtéren – Felföldi Baranta Szövetség, Zele Baranta, Wojciech Tomasz Osiecki – Stajnia Grom

Íjászat, lovaglás, kocsikázás

Faloda, Hörpintő, Serelde, Kemence

A műsorváltozás jogát fenntartjuk!


Médiapartnereink:

Csallóköz
MarGo
Krea RTV

Támogatóink:

 
 
   
 
  
  
 
 
 
Agro-Domix - Varga Ilona
Almási Árpád
Color Print
HYDFA s.r.o.
Kajos Sándor
Kilácsko Attila Auto-pneuservis
Kimličky Tibor
Királyrév község
Kollár autójavító műhely
Lénárt András
MarczSoft
Molnár Zoltán
MONA Centrum
Poľnohospodárska spoločnosť Dolné Saliby
PD Hrušov
MUDr. Pétervári Péter
Dr. Pleva László – állatorvos – Vet LM kft.
Privat Club KD
Puskás Gyula
Seres Gábor
Szarka Sándor
Szomolai János
Vankó Gyula
Váczi Gellért
Vén Diófa Vendéglő
V-Tetag
 
    
    
© 2005
 
Köszöntsük ma Beáta, Izolda, Lea nevű ismerőseinket!
p8211557.jpg

Látogatóink száma:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter